BAŞKAN GÜRSOY'DAN ÖNEMLİ ÇAĞRI

Kıymetli hemşerilerim,

Yerinde normalleşme sürecine girdiğimiz bu dönemde şehir olarak “ÇOK YÜKSEK” riskli olarak kayıtlara geçmiş bulunmaktayız ve buna göre de kısıtlamalara maruz kalmaktayız.

Risk seviyemizi düşürerek hepimizin hareket alanını arttırabilir ve daha sağlıklı bir yaşam sürebiliriz.

Salgının çıktığı günden itibaren “MASKE-MESAFE ve HİJYEN” kurallarının çok büyük önem arz ettiği görülmekte ve kendimizi korumak adına bu 3 altın kuralı hayatımızın her anında uygulamalıyız.

Devletimizin koyduğu kural ve yasaklara harfiyen uyarak vaka sayısını düşürüp bununla birlikte risk seviyemizi de en alt kademeye taşıyabiliriz.

Bu noktada tüm vatandaşlarımızdan “MASKE-MESAFE ve HİJYEN” kurallarına yüksek bir hassasiyet göstererek uymalarını rica ediyorum.

Başta Arsin ilçemiz olmak üzere şehrimizdeki 18 ilçemizde yaşayan her bir hemşerimizden bizlerin ve hepimizin faydasına olacak bu önemli kurallara uyulmasını ve uymayanların da uyarılmasını istirham ediyorum.

Risk seviyemiz ne kadar düşerse o kadar daha normalleşecek ve her alanda normal bir hayata atacak olduğumuz adımlar hızlanacaktır.

“Bana bir şey olmaz” diyerek salgınla mücadele olmayacağı gibi bu hastalığı inatla değil bilimsel kurallarla yeneceğimizi aklımızdan çıkarmayalım.

Şimdi daha fazla hassasiyet gösterme zamanı #KendiniKoruKentiniKurtar

Arsin Belediye Başkanı
Muhammet Sait Gürsoy

TARİH : 05 Mart 2021