VALİ USTAOĞLU VE BAŞKAN ZORLUOĞLU ARSİN’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Arsin ilçesinde meydana gelen toprak kaymalarını yerinde inceledi.

Trabzon’un Arsin ilçesi Çubuklu Mahallesi’nde yaşanan toprak kaymalarının ardından Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, bölgede bir dizi incelemede bulundu. İncelemeler sırasında Arsin Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Arsin Belediye Başkanı Mehmet Sait Gürsoy, AFAD yetkilileri ve ilgili daire amirleri de hazır bulundu. 

2 NOKTADA TOPRAK KAYMASI VAR
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Bölgede 2 noktada toprak kayması var. Büyükşehir Belediyemiz ile AFAD ekipleri burada inceleme yapacaklar. Bu incelemenin ardından risk oluşturan evlerimizin tahliye durumu ortaya çıkabilir. Şu anda çıkacak raporu bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

HALKIMIZ MÜSTERİH OLSUN
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise, “Halkımız müsterih olsun. Büyükşehir Belediyesi olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Şu anda Arsin ilçemizde sondaj çalışması gerçekleştiriyoruz. Oradaki çalışmayı bir haftaya bitireceğiz. Ardından bu bölgeye gelerek 20 noktada sondaj çalışması gerçekleştireceğiz. Çalışmaların tamamlanmasının ardından hazırlanacak rapor Valiliğimize sunularak, ona göre kararlar alınacak. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

TARİH : 08 Ekim 2020