ARSİN BELEDİYESİ'NDEN KAN BAĞIŞI VE ÇEVRE FARKINDALIĞI ETKİNLİĞİ: "KAN VER, DOĞAYA CAN VER"

ARSİN BELEDİYESİ'NDEN KAN BAĞIŞI VE ÇEVRE FARKINDALIĞI ETKİNLİĞİ: "KAN VER, DOĞAYA CAN VER"

 

Arsin Belediyesi, Kızılay Kan Merkezi ile iş birliğinde, "Kan Ver, Doğaya Can Ver" sloganıyla kan bağışı ve çevre farkındalığı etkinliği düzenledi. Etkinlik yoğun ilgi gördü ve çok sayıda vatandaş kan bağışında bulundu.

 

Etkinlikte, Kızılay Kan Merkezi'nden gelen sağlık ekipleri tarafından kan bağışı işlemleri gerçekleştirildi. Vatandaşlar kan bağışının önemi ve faydaları hakkında bilgilendirildi. Ayrıca, kan bağışında bulunanlara fidan hediye edildi.

 

‘’ SOSYAL BİLİNCİ ARTTIRACAK BİRÇOK PROJEMİZ VAR’’

 

Arsin Belediye Başkanı Hamza Bilgin, yaptığı açıklamada, "Kan bağışı hayat kurtarır. Bu anlamlı etkinliğe katılan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Kan bağışının yanı sıra, doğaya da sahip çıkmamız gerekiyor. Bu nedenle, kan bağışında bulunanlara fidan hediye ederek, hem insan hayatına hem de doğaya katkı sağlamayı amaçladık. Bu tür sosyal bilinci arttıracak birçok projemiz var, onları da sırasıyla hayata geçireceğiz. Arsin’imizde gerçekleştireceğimiz sosyal faaliyetler ve etkinlikler ile sosyal yardımlaşmayı ve dayanışmayı en üst seviyeye çıkaracağız." dedi.

 

Etkinliğe katılan vatandaşlar da kan bağışının önemini vurgulayarak, bu tür etkinliklerin düzenlenmesinden memnuniyetlerini dile getirdiler.

TARİH : 08 Mayıs 2024