Arsin Belediyesi Halı Saha Futbol Turnuvası Muhteşem Bir Final İle Sona Erdi

Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy’un öncülüğünde Arsin Belediyesi Spor Kompleksi’nde düzenlenen ve 13 takımın nefes kesen mücadelesine sahne olan halı saha futbol turnuvasında zaferi kucaklayan takım FC. Yalıspor olurken final müsabakasında mağlup olan Maviayspor ikinci, Fırtına61 takımını üçüncülük müsabakasında mağlup eden Çelikspor üçüncü oldu.

Turnuvanın final programında Arsinspor’un efsanelerin katılımlarıyla Efsaneler gösteri maçı düzenlendi. Güzel ve değerli anlara sahne olan gösteri maçında Arsinspor’un değerli efsaneleri alkışlar içerisinde onurlandırıldı. Nefes kesen finalde, FC Yalıspor, Maviayspor ile karşı karşıya geldi. Mücadele sırasında tribünlerde yankılanan tezahüratlar, rekabetin ne kadar yoğun olduğunu gösterdi. Sahada sergiledikleri çarpıcı performans ile FC Yalıspor namağlup şekilde kupayı kaldırmaya hak kazandı.


Arsin belediyesi halı saha futbol turnuvasının geleneksel hale getirileceğine vurgu yapan Başkan Gürsoy’’yoğun ilgi ve katılım ile düzenlediğimiz halı saha futbol turnuvamız Arsin’imize yakışır heyecan ve mücadeleye sahne oldu. Dostluk ve kardeşlik ortamında oynanan turnuvamızdaki müsabakalarımıza vatandaşlarımız yoğun ilgi göstererek takımlarını yalnız bırakmadılar. Tabi taraftar ve seyirci bu tarz turnuvalarda önemli bir etken bizim maçlarımızda ortalama 800-900 kişi takip etti. Turnuvamızı ilgi ile takip eden vatandaşlarımıza ve turnuvamıza katılım sağlayan tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum. Bizleri bu güzel ve önemli final programımızda yalnız bırakmayan İl Gençlik ve Spor Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu'na, İlçe Kaymakamımız Ömer Sirkeci'ye, Arsinspor Kulübü Başkanımız İsmail Ünsal Yılmaz'a, Türkiye Antrenörler Derneği Trabzon Şube Başkanımız Metin Bak'a, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Trabzon Şube Başkanımız Burhan Cahit Erdem'e, Arsinspor Eski Asbaşkanımız Necdet Birinci ‘ye, İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Taner Şentürk'e, Meclis üyelerimize ve Arsinspor'umuzun değerli efsanelerine çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.


Turnuva, sporun ve dayanışmanın gücünü bir kez daha gözler önüne serdi. Sporcuların ve taraftarların coşkusu, Arsin’de sporun ne kadar önemli bir birleştirici faktör olduğunu bir kez daha kanıtladı.

TARİH : 13 Ekim 2023