ARSİN BELEDİYESİ VOLEYBOL TURNUVASI

Başvuru için Buraya Tıklayınız.

 

ARSİN BELEDİYESİ VOLEYBOL TURNUVASI KATILIM KOŞULLARI

 

1-Müsabakalarda Türkiye Voleybol Federasyonu oyun kuralları geçerlidir ve turnuvaya katılım sağlayan takımlar erkek bireylerden oluşmalıdır.

2-Turnuvaya son başvuru tarihi 09 Ekim Pazartesi’dir. 10 Ekim Salı günü saat 14.00’de Arsin Belediyesi Toplantı salonunda kura çekimi gerçekleştirilecek olup, kura çekilişine her takımdan bir kişi katılacaktır. Müsabakalar 11 Ekim Çarşamba günü başlayacaktır. Turnuva takvimine ait tarihler gerekli görüldüğü takdirde Turnuva Tertip Komitesi tarafından değiştirilebilir.

3-Müsabakaların başlangıç saatinde hazır olmayan takımlar 15 dakika beklenir. Bu süre içerisinde salonda hazır olmayan takımlar 3-0 hükmen yenik sayılır.

4-Takımlar; en az 9, en fazla 12 sporcu ile turnuvaya katılabilirler. Turnuvada yer alan oyuncuların 18 yaşından gün almış olmaları gerekmektedir. Voleybol lisansı aktif olan sporcular turnuvaya katılım sağlayamayacaktır. 

5-Turnuvaya katılım ücreti olarak takım başı 700 TL alınacaktır. Tüm müsabakalar hafta içi saat 17.00’den sonra Arsin Kapalı Spor salonunda oynanacaktır.

6- Turnuva Trabzon ve Arsin halkının katılımına açık olup resmi ve özel kurumlar kendi kurum adıyla turnuvaya katılabilirler.

7-Takım listelerinden, listede kaptan olarak belirtilen kişi sorumludur. Takım listesinin teslimi esnasında listede yer alan her oyuncuya ait nüfus cüzdanı fotokopisi Tertip komitesine teslim edilecektir. Tertip Komitesine teslim edilen listelere ekleme veya çıkarma yapılamaz.

8-Her takımın kaptanı müsabaka anında sahada bulunmak ve müsabaka başlamadan önce esame listesini, müsabaka anında ise pozisyon kâğıtlarını doldurarak imzalayıp müsabaka hakemine teslim etmek zorundadır.

9- Turnuvaya katılan takım sayısı 8’den az olması durumunda karşılaşmalar lig usulü tek devreli (her takım kendi arasında bir maç yapacak) düzenlenecektir ve dereceye giren takımlar maçlar sonunda en çok puanı toplayan takımdan itibaren sıralanacaktır. Katılımın 8 ve üzeri takım olması durumunda kura ile gruplar oluşturulacaktır.

10-İtirazlar yazılı olarak tertip komitesine yapılacaktır. Tertip komitesi itiraz dilekçesinin kendilerine ulaşmasının ardından 3 gün içerisinde kararlarını açıklayacaktır.

11-Turnuvanın yürütülmesinden tertip komitesi sorumludur. Her türlü durum karşısında tertip komitesinin alacağı kararlar kesin olarak uygulanacaktır.

12-Takımlar spor malzemelerini kendileri temin edeceklerdir. Takımlar müsabakalara üzerinde numara olan formalarla çıkmak zorundadırlar. Spor salonunda sadece spor ayakkabısı giyilecektir. Dışarıda giyilen ayakkabılarla salona girilmesi kesinlikle yasaktır.

13-Turnuva kurallarına uymayan veya centilmenlik dışı davranan sporcular veya takımlar turnuvadan ihraç edilecektir.

14-Turnuvada dereceye giren ilk 3 takıma kupa, sporcularına madalyalar verilecektir.

15- Turnuvada maçları yönetecek hakem/hakemler maç öncesinde Tertip Komitesi tarafından belirlenecektir.

 

Katılan tüm takımlara başarılar dileriz.

 

TARİH : 26 Eylül 2023