BAŞKAN YARDIMCISI

1983 Yılında Arsin’de doğdu.  İlkokulu Fındıklı Yıldırım Beyazıt İlkokulu'nda, Ortaokulu Yeşilköy Şehit Haydar Arslan Ortaokulu'nda ve Lise eğitimini Araklı Çok Proğramlı Lisesi’nde tamamladı. 2003 Yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Rize Meslek Yüksekokulu, 2009 Yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Askerlik görevini Osmaniye İlinde Kısa dönem er olarak yaptı.

2000 Yılından 2014 Yılına kadar İlçemize bağlı olan Fındıklı Belediyesinde çeşitli birimlerde çalıştı. Trabzon İlinin Büyükşehir olması nedeniyle kapatılan Fındıklı Belediyesinden sonra kısa süre Arsin Belediyesinde çalıştı. 2015 yılından 2019 yılı Eylül ayına kadar Arsin İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğünde çalıştı.

Türkiye Gençlik Vakfı Arsin İlçe Temsilciliği görevini iki yıl süre ile yaptı.  Kurucu yöneticisi olduğu Genç Arsinliler Derneğinin aktif başkanıdır.  Arsin Dernekler Federasyonunda Başkan vekilidir. Ayrıca çeşitli derneklerde denetim kurulu başkanlığı görevleri  vardır.

16 Eylül 2019 tarihinde Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait GÜRSOY tarafından Arsin Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Arsin Belediyesi Başkan Yardımsısı olan Sedat ÖZBAKIR, evli ve 3 Çoçuk babasıdır.