Fen İşleri Müdürlüğü

     Fen İşleri Memurluğu gerekli projelendirme işlerinin yanında, ayrıca şantiye ve büro çalışmaları yapılmaktadır. Görevleri arasında mevcut iş makineleri ve eleman imkânlarıyla altyapı, bakım, onarım ve inşaatların yapılması yer almaktadır. Belediye imkânlarıyla yapılması mümkün olmayan veya zamanında bitirilemeyecek işlerin projelendirilerek ihale edilmesi için gerekli çalışmaların yapılması, işlerinin kontrollerini yaparak hak edişlerinin çıkarılması fen işleri müdürlüğü bünyesinde yapılmaktadır.  

     Genel Faaliyetler  :  

  •      Alt yapı - üst yapı imalatlarının yapımı, bakımı ve onarımı :  
  •      Yeni yapılacak yolların ve kaldırımların projelerinin hazırlanması ve yapımı (asfalt, beton, parke vb. malzemelerle).
  •       Mevcut yapılmış yolların periyodik olarak bakımı ve onarımı, mevcut yolların imar planına uygun olarak genişletilmesi, mevcut asfalt ve parke yollarda yapılan alt yapı çalışmaları sonucu oluşan hasarların tamiri (asfaltlama, parke döşenmesi).
  •      Ham yolların imar planına göre açılması, oyun alanları, piknik alanları, yaya yolları, yeşil alanlar, mesire sahalarının düzenlenmesi, sağlıklı ve özürlü tüm kentlilerin ihtiyacının sağlanması ve bu tesislerin bakım onarımını yapmak
  •      Karla ve buzla mücadele çalışmaları yapmak.
Kaytlı mısınız ?
Adresiniz kaytlı mı ?
Bugün Tekil :  80
Bugün Çoğul :  192
Toplam :  86353
 
 
  Tüm Hakları Saklıdır. © 2005-2019. Arsin.Bel.Tr Poweredd By Proje2